Şile’de sadece denize mi girilir?

Şile’de sadece denize mi girilir?
Bu haber 10 Ara 2012 Pts 13:39 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Bu Sorunun Yanıtı Hayır… Şile Belediyesi tarafından geliştirilen proje ile Hedef 12 Ay Turizm ve Değişik Turizm Aktiviteleri

Şile Belediyesi, Şile turizmini geliştirmeye yönelik projeler üretmeye devam ediyor. Şile’nin eko- turizm alanında söz sahibi olabilmesi için geliştirilen proje kapsamında,  Mağaracılık, Bisiklet, Oriyantiring, Trekking gibi çeşitli alanlarda turizm destinasyonları oluşturulacak.  Proje kapsamında ilçeye gelecek turistler oluşturulacak parkurlar ve tanımlı alanlarda bisiklet kullanımından, olta balıkçılığına, doğa yürüyüşüne dek,  11 değişik aktivite yapma imkanı bulacaklar. Şile Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansının ortak çalışması olan ‘İstanbul’un alternatif Turizm Destinasyonu Şile’ isimli proje Kaymakam Şükrü Görücü, Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, yerel ve ulusal turizmciler, çeşitli spor federasyonlarından temsilciler, akademisyenler ve spor dünyasından değerli isimlerin katıldığı bir çalıştayla kamuoyuna tanıtıldı.

Projeyle ilgili olarak Başkan Tabakoğlu;” İstanbul’da var olan turizm konseptinin dışında bir turizm hedefledik.  Amacımız Şile’yi alternatif turizmin merkezi haline getirmek. Turizm algısını tersine çevirmeyi istiyoruz. İstanbul gibi bir mega kentin hemen yanında bir turizm ve rehabilitasyon yerleşkesi nerede var? Günümüzde rekabette marjinallik büyük önem taşıyor. Elimizdeki kaynaklara sahip çıkıp onları en iyi şekilde değerlendireceğiz, amacımız Şile’yi eko- turizm alanında 12 ay turizm yapılan bir merkez yapmak. Projemiz bu açıdan büyük önem arz ediyor” dedi.

 Proje ile ilçede 12 ay turizm yapılması, turizm gelirlerinin artırılması, birçok yeni alanın tanımlı hale getirilerek turizme kazandırılması hedefleniyor. Şile Belediyesinin geliştirdiği projenin nihai hedefi ise Şile’yi İstanbul’un alternatif Turizm Merkezi haline getirmek.

Paylaş:
"Şile’de sadece denize mi girilir?" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.
HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Burcu Esmersoy’dan Şaşırtan Arda Turan Açıklaması
Ünlü sunucu Burcu Esmersoy, kavgalı olduğu söylenen Arda Turan hakkında...
Yunanistan 2 Darbeci Askerin Daha İadesini Reddetti
Yunan Temyiz Mahkemesi, darbe girişiminin ardından Yunanistan’a sığınarak iltica talebinde...
ZIRHLI ARAÇ EVE ÇARPTI
Şırnak’ın Silopi ilçesinde zırhlı polis aracının bir eve çarpması sonucu...
100 ARAÇLIK KONVOYLA CEZAEVİNE GİTTİĞİ SANILIYORDU GERÇEK ŞAŞIRTTI
Çerkez Cengiz lakaplı Cengiz Şıklaroğlu’nun yüz araçlık cezaevi şovu kısa...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.